Um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten, speichert diese Website Informationen über Ihren Besuch in sogenannten Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Weitere Informationen darüber finden Sie in der Datenschutzerklärung.
trhpraceplus.eu

Odvetvové stretnutie v oblasti ošetrovateľstva a opatrovania

SOZ ZaSS a vida

Odborárky a odborári z odborového zväzu vida prijali pozvanie svojich kolegýň a kolegov zo SOZ ZaSS a pricestovali dňa 04.09.2013 do Bratislavy. Stretnutie začalo návštevou Domova sociálnych služieb pre deti a rehabilitačného strediska Rosa, ktoré poskytuje všestrannú starostlivosť klientom s kombinovaným telesným i mentálnym postihnutím. Celú delegáciu privítal predseda odborového zväzu  SOZ ZaSS Anton Szalay, ako aj riaditeľ zariadenia Miroslav Kuric, ktorý predstavil jeho históriu a štruktúru.   Zariadenie, ktoré bolo založené v roku 1937 pozostáva  z domova sociálnych služieb a odborného učilišťa. Klientom vo veku 6-25 rokov je v domove ponúkaný ambulantný, týždenný či celoročný pobyt. Odborné učilište umožňuje vyučenie v odbore krajčír, obuvník, kaderník, ale aj v nových smeroch medzi ktoré patrí napríklad kuchár, chyžná, maliar. Prehliadkou zariadenia nás sprevádzala predsedníčka V-ZO Darina Jajcayová, ktorá postupne predstavila všetky strediská domova. Domov má bohatú ponuku aktivít. Okrem rehabilitácie, logopédie a psychologickej poradne ponúka aj hipoterapiu, arteterapiu či muzikoterapiu. Pre klientov sa organizujú rôzne športové, kultúrne a spoločenské podujatia. Počas prehliadky sa k delegácii pripojili so svojim odborným výkladom vedúci ekonóm Martin Tekula, sociálna pracovníčka Zdenka Pochabová a vrchná sestra Beata Jobeková.  Po tejto veľmi zaujímavej prehliadke sa účastníčky a účastníci stretnutia presunuli k centrále SOZ ZaSS v Dome odborov Istropolis.

Po spoločnom obede prišla na rad výmena informácií v zasadacej miestnosti. Tému ošetrovateľstvo a opatrovanie na Slovensku, vrátane 24-hodninovej starostlivosti, priblížila kolegyňa Jana Prčová. Na tému 24-hodinovej starostlivosti nadviazala svojou prezentáciou a výkladom kolegyňa Michaela Guglberger. Nasledovala vzájomná diskusia s mnohými otázkami, ktorá bola zároveň záverom tohto zaujímavého dňa.
 

Artikel weiterempfehlen

Wir sind für Sie Da!
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Johann-Böhm-Platz 1
A-1020 Wien
Telefon: +43 / 1 / 534 44 39
e-Mail: oegb@oegb.at
© Österreichischer Gewerkschaftsbund | Impressum | Nutzungsbedingungen | Datenschutz | Inhalt