Um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten, speichert diese Website Informationen über Ihren Besuch in sogenannten Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Weitere Informationen darüber finden Sie in der Datenschutzerklärung.
trhpraceplus.eu

Odvetvové stretnutie v oblasti stavebníctva

IOZ a GBH

Dňa 11.11.2013 sa opäť stretli zástupcovia odborových zväzov z oblasti stavebníctva – IOZ (Integrovaný odborový zväz) a GBH (Gewerkschaft Bau-Holz – Odborový zväz stavebníctva a drevárskeho priemyslu), tentokrát na pôde Slovenska, aby pokračovali vo výmene informácii.

Stretnutie začalo v centrále IOZ, kde sa rakúske kolegyne a kolegovia dozvedeli viac o ochrane zdravia a bezpečnosti pri práci. O samotnej téme, ako aj o priebehu kontroly a riešení zistení referoval vedúci oddelenia Bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci Jaroslav Pobela a inšpektor bezpečnosti práce z Národného inšpektorátu práce Ing. Miroslav Kobela. Nasledovne informovali kolegyne a kolegovia z GBH o systéme ochrany bezpečnosti pri práci v Rakúsku. Hlavnou témou nasledovnej diskusie bola nelegálna práca a možnosti jej riešenia.

Z centrály IOZ sa účastníčky a účastníci stretnutia presunuli do firmy HOLCIM, a.s. v Rohožníku, kde ich privítal predseda ZO IOZ Stanislav Doležal. Jeho kolega porozprával histórii a vývoji, o súčasných pobočkách a o výrobe cementu. Po diskusii na tému sociálny dialóg si mohli kolegovia a kolegyne prezrieť areál podniku.

Po návšteve firmy HOLCIM, a.s. nasledoval spoločný obed, na ktorom pokračovala diskusia o témach, ktoré odzneli počas tohto zaujímavého a na program bohatého dňa.

Artikel weiterempfehlen

Wir sind für Sie Da!
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Johann-Böhm-Platz 1
A-1020 Wien
Telefon: +43 / 1 / 534 44 39
e-Mail: oegb@oegb.at
© Österreichischer Gewerkschaftsbund | Impressum | Nutzungsbedingungen | Datenschutz | Inhalt