Um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten, speichert diese Website Informationen über Ihren Besuch in sogenannten Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Weitere Informationen darüber finden Sie in der Datenschutzerklärung.
zuwinsplus.cz

Návštěva technického oddělení podniku AUA

22. října ve Vídni

Dne 22. 10. byli učni oboru automechanik ISŠ- Integrované střední školy ve Slavkově u Brna pozváni na exkurzi do technického oddělení podniku AUA na letišti Vídeň –Schwechat.
Po krátkém přivítání a bezpečnostních informacích od předsedy podnikové rady pana Reného Pfistera a jeho kolegy pana Christiana Gratla, byla skupina rozdělena na dvě půlky a prohlídka začala. Především prohlídka hangáru byla velmi napínavá, jelikož nám byly osvětleny jednotlivé části letadel a získali jsme přehled o technice letadla. Jaké je rozpětí křídel? Kolikrát se otáčí turbína za minutu? Jak vznikají kondenzační stopy letadel? Kde se nachází v letadle černá skřínka? Na tyto a ještě mnoho dalších otázek, dostali žaci odpověď. Potom sjme měli možnost nahlédnout na palubu dalkového letadla, kde nám bylo mimo jiné vysvětleno, jak v letadle funguje kuchyň. Po obědě v jidelně provozu, informoval předseda podnikové rady učně o duálním vzdělávacím systému v Rakousku. Učni a učitelé měli ještě možnost klást otázky na toto téma. Po velmi úspěšném dni učni odjeli spokojeně domů a druhý den vyprávěli spolužákům o jejich zážitku.

 

Artikel weiterempfehlen

Wir sind für Sie Da!
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Johann-Böhm-Platz 1
A-1020 Wien
Telefon: +43 / 1 / 534 44 39
e-Mail: oegb@oegb.at
© Österreichischer Gewerkschaftsbund | Impressum | Nutzungsbedingungen | Datenschutz | Inhalt