Um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten, speichert diese Website Informationen über Ihren Besuch in sogenannten Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Weitere Informationen darüber finden Sie in der Datenschutzerklärung.
zuwinsplus.cz

Návštěva vyšší technické školy HTL Mödling

11.12 v obci Mödling


Dne 11. prosince 2013 navštívili učně a odborné učitele z Hodonína vyšší odbornou školu v Mödlingu. Tato škola vzdělává studenti v oborech stavebnictví , elektrotechnický průmysl, kovový stroje , hospodářská oblast, dřevo a nábytek. Vzhledem k tomu, že naše skupina byla složena z učňů z oborů truhlář a elektrotechnika, jsme se rozdělili do dvou skupin a prošli dílny příslušného oboru. Nově postavené díly pro truhláře byli zážitkem pro učně a učitelé. Velmi zajímavý byl fakt, že 50 % žáku tvoří dívky.
Následně se všichni účastníci sešli u školní pily. Učitelé zde zprostředkovávají studentům komplexní znalostí zrpácování dřeva a potřebných přístrojů.
Po obědě v nové školní jídelně nám podal tajemník mládeže odborového svazu dřevo, stavba informace o odborech. Čeští učni byli překvapeni, co taková organizace může dělat a jak může pomoci zaměstnavatelům. Oni sami ještě neměli žádné zkušenosti s odbory. Učitelé měli hodně dotazů, a to zejména na kolektivní smlouvy a mzdové skupiny.
Dne, 11.12. přijedou čeští učni návštívit vyšší technickou školu HTL Mödling. Po prohlídce školy a obědě bude mít tajemník mládeže odborového svazu GBH (dřevo-stavba) Stefan Bartl projev o struktuře odborů a kolektivním vyjednávání v Rakousku. Po referátu bude čas na diskuzi na toto téma.
 

Artikel weiterempfehlen

Wir sind für Sie Da!
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Johann-Böhm-Platz 1
A-1020 Wien
Telefon: +43 / 1 / 534 44 39
e-Mail: oegb@oegb.at
© Österreichischer Gewerkschaftsbund | Impressum | Nutzungsbedingungen | Datenschutz | Inhalt