Um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten, speichert diese Website Informationen über Ihren Besuch in sogenannten Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Weitere Informationen darüber finden Sie in der Datenschutzerklärung.
zuwinsplus.cz

Seminář volný pohyb pracovních sil s návštěvou podniku Laufen CZ s.r.o

3.12-5.12 ve Znojmě

Dne 3. 12 2013, se sešli zástupce podnikových rad Dolního Rakouska ve Znojmě, aby získali vhled do české legislativy a dozvěděli se o tom, co se děje v České republice od otevření hranic.
Seminář začal brzy ráno 4.12. s přednáškou Marii Jágerový , EURES-poradkýně úřadu práce ve Znojmě. Měla velmi zajímavou prezentaci o vývoji migrujícich pracovníku v posledních 20 letech.
Kolega Franz Redl, regionální tajemník na přednášku navázal s problémy na otevřeném trhu práce. V Rakousku, od května 2011 bylo zrušeno omezení volného pohybu pracovníků a vznikl otevřený trh práce pro všechny zainteresované pracovníky ze zemí EU (s výjimkou dvou zemí ).
Po obědě následovala přednáška o českém pracovním právu. Mag Sylva Krčálová vypracovala nejdůležitější aspekty praconvího práva. To znamená, že účastníci byli schopni porovnat právní rozdíly mezi těmito dvěma zeměmi.
Hlavní rozdíl mezi oběma zeměmi spočívá ve struktuře a funkci odborů, vysvětlil po přestávce na kávu Jaroslav Svoboda, rakouský tajemník odborů státních zaměstnanců,.
Po večeři referovala kolegyně Klára Šinková , koordinátorka projektu ZUWINS-PLUS o aktivitách z projektu. 5.12.2013 nás ve podniku Laufen přivítal předseda podnikové rady Miloš Maxera kratkým projevem o historii podniku. Bylo velmi zajímavé, je odborová organizace sklo , keramika , porcelán je jedna z mnoha odborových organizacích ktea prosadila od minulého roku kolektivní smlouvu , která je platná v oboru.
 

Artikel weiterempfehlen

Wir sind für Sie Da!
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Johann-Böhm-Platz 1
A-1020 Wien
Telefon: +43 / 1 / 534 44 39
e-Mail: oegb@oegb.at
© Österreichischer Gewerkschaftsbund | Impressum | Nutzungsbedingungen | Datenschutz | Inhalt