Um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten, speichert diese Website Informationen über Ihren Besuch in sogenannten Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Weitere Informationen darüber finden Sie in der Datenschutzerklärung.
trhpraceplus.eu

Výmena informácií členov regionálnej rady ÖGB a KOZ SR

Ďalšia spolupráca je vítaná

Dňa 3. marca sa uskutočnila výmena informácií medzi členmi regionálnych rád z ÖGB Schwechat, ÖGB Gänserndorf a KOZ SR z Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja. Okrem iného sa tohto stretnutia zúčastnil zástupca z Komory pre robotníkov a zamestnancov z Dolného Rakúska (AK Niederösterreich) a zástupca predsedu zamestnaneckej rady z firmy OMV.

Účastníčky a účastníci zo Slovenska sa dozvedeli viac o štruktúre Rakúskeho odborového zväzu (ÖGB), ako aj o jeho spolupráci s regionálnymi štruktúrami – krajskými organizáciami a okresnými sekretariátmi. Taktiež sa informovali o funkcii a štruktúre Komory pre robotníkov, ako aj o jej úlohe v sociálnom mieri. Blízkosť sídla rafinérie OMV a letiska Viedeň viedli k tomu, že sa sekretariáty ÖGB a Komory pre robotníkov a pracovníkov stali prvými kontaktnými miestami pre členov, ktorý hľadajú pomoc (samotné letisko Viedeň zamestnáva 18 000 ľudí).

Kolegyne a kolegovia z Rakúska sa zasa dozvedeli viac o práci slovenských krajov s odborovými zväzmi a jednotlivými úradmi. Jedna z otázok viedla k porovnaniu informácií a zistilo sa, že firmy podávajú nesprávne informácie. To uistilo všetkých zúčastnených v tom, aká je dôležitá spolupráca medzi zamestnaneckými organizáciami.

Po návšteve v Dolnom Rakúsku sa presunuli slovenské kolegyne a kolegovia do Viedne, kde im bola predstavená práca jednotlivých oddelení a referátov v centrále ÖGB.

Artikel weiterempfehlen

Wir sind für Sie Da!
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Johann-Böhm-Platz 1
A-1020 Wien
Telefon: +43 / 1 / 534 44 39
e-Mail: oegb@oegb.at
© Österreichischer Gewerkschaftsbund | Impressum | Nutzungsbedingungen | Datenschutz | Inhalt