Um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten, speichert diese Website Informationen über Ihren Besuch in sogenannten Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Weitere Informationen darüber finden Sie in der Datenschutzerklärung.
zuwinsplus.cz

Informační besedy k rakouskému pracovnímu a sociálnímu právu

21.10. 2013 Jindřichův Hradec a 22.10. 2013 České Budějovice

V rámci projektu ZUWINS+ byly v Jindřichově Hradci a Českých Budějovicích uspořádány besedy, které se zaměřovaly na rakouské pracovní právo a měly slouži především českým zájemcům o práci na rakouském trhu práce. Těchto setkání se zúčastnili zainteresovaní čeští občané, kteří si vyslechli spoustu zajímavých a důležitých informací o právech a povinnostech zaměstnanců, kteří by chtěli být zaměstnáni na druhé straně hranice. Za rakouskou stranu byla přítomna expertka na tuto problematiku z projektu ZUWINS+ Veronika Vyžinkarová s koordinátorkou projektu Klárou Filipovou. Spousta otázek, týkajících se např. různých forem ukončení pracovního poměru, nároků na nemocenskou, na dovolenou apod. byla zodpovězena nejen při referátu přednášející s prezentací, ale také v následné diskuzi, kdy účastníci dostali prostor pro vlastní obecné otázky, které je zajímaly. Po oficiálním ukončení akce měli zájemci o práci v Rakousku ještě možnost probrat s rakouskými právníky své čistě individuální dotazy a problémy.
Akce měly velký úspěch, ostatně jako už po několikáté v řadě. Právní poradenství je prioritou projektu ZUWINS+ a z praxe je neustále vidět, jak velkému zájmu se tato projektová aktivita těší u široké veřejnosti.

 

Artikel weiterempfehlen

Wir sind für Sie Da!
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Johann-Böhm-Platz 1
A-1020 Wien
Telefon: +43 / 1 / 534 44 39
e-Mail: oegb@oegb.at
© Österreichischer Gewerkschaftsbund | Impressum | Nutzungsbedingungen | Datenschutz | Inhalt